Jak mnou projela vlna uvolnění. Doslova…(pozn. zážitek klientky)

  • 4.2.2017
  • editor

Často dostávám dotaz: „A o čem to tvé zklidnění je? “

Předkládám tedy INSPIRACI od klientky, která nejlépe vyjadřuje své pocity a myšlenky právě psaním a svůj osobní prožitek sepsala do příběhu.

…“Když jsem se před pár týdny přibližovala dveřím Jindřiščina domu, přicházela jsem ve spěchu, s pocitem vnitřní tíhy a jen mlhavou představou o tom, co mě za nimi čeká. Na zklidňujícím sezení, natož u odborníka „přes hlavu”, jsem nikdy nebyla. V tomhle jsem skeptik. Jindřiška mě ale při našem prvním setkání nějakým tajemným způsobem oslovila a její velký smysl pro empatii, který člověk vycítí hned na první pohled, mě přiměla, abych se nad tím vším zamyslela…

Zklidňujícímu sezení předcházel rozhovor o tom, co je teď, co bylo a co může být. S čím sem přicházím? Co momentálně zaměstnává moji hlavu? Proč si myslím, že potřebuji zklidnění? V neustálém časovém presu, při té hromadě pracovních i životních aktivit, na to málokdo zná odpověď. Jindřiška mi ale dala prostor se zastavit. V místnosti, kde sedíte v pohodlném křesle, obklopují vás příjemné barvy na stěnách a ještě to všude étericky voní bergamotem, to snad ani jinak nejde.

Rozhovor mi v mnoha směrech otevřel oči. Jindřiščina kombinace citově založeného člověka, který má zároveň střízlivý úsudek, je osvěžující a inspirující. Jakmile pojmenujete to, co vás trápí nebo co se vám honí v myšlenkách, víte, že jste vykročili správným směrem k celkovému uvolnění.

A co následovalo? Zavřete oči, zaboříte se hlouběji do křesla, a pokud tělu dovolíte, aby následovalo Jindřiščina slova, doslova ucítíte, že vámi projíždí vlna uvolnění. Je to velmi zvláštní, ale rozhodně ne nepříjemný pocit. Pro skeptiky, jako jsem já, milé překvapení.

Čas je při zklidnění relativní. Zatímco vám připadá, že sezení trvá pár minut, uplyne skoro hodina. Je to ale dobře investovaná hodina, protože uniknete stresu všedních povinností, zvonění telefonu, myšlenkám na práci, která vás čeká. Tu hodinu máte jen sami pro sebe a to je to nejdůležitější.

Od mé návštěvy u Jindřišky uplynulo už několik týdnů, což mi dovoluje podívat se na účinek zklidňující terapie s odstupem a bez růžových brýlí. Musím ale přiznat, že jsem spokojená. Sezení není všelék, nevyřeší všechny vaše problémy běžného života. Neumí z vás ani udělat netečného flegmatika, který ze dne na den přestane vnímat stres. O to tu ani nejde. Jindřiška vás naučí, že občas se stačí jen na chvíli zastavit, zavřít oči a zhluboka se nadechnout. A pokud to neumíte sami nebo vám to váš temperament nedovolí, je tu pro vás, aby vás zklidněním provedla. Stojí to za to.“