Jak poznávám sebe sama?

Baví mě dívat se na věci z jiného úhlu pohledu,
Baví mě přemýšlet nad věcmi skrze smyslová vnímání,
Baví mě uchopovat věci jinak,
Baví mě propojovat téměř nespojitelné,

Baví mě nacházet nevšední výstupy a aplikovat do běžného života.
Posiluje mě to v nadhledu, poznání podstatného, radosti v životě.
S tím mi přichází pevnost, síla, jistota, klid.
Jsem sama sebou.

Ráda i vás provedu cestou za POZNÁNÍM SEBE SAMA.

Jindřiška Chaloupková


Můj život a zkušenosti
Bez vynaložení většího úsilí jsem proplula studiem na gymnáziu. V okamžiku rozhodování Co dál? jsem neměla jednoznačné směřování. Jediné, co jsem s jistotou věděla bylo, že chci pomáhat lidem.

První volba padla na studium psychologie, druhá na práva. Když nejste jednoznačně rozhodnuti, jdete cestou nejmenšího odporu. Stačilo prohlášení rodičů, že na psychologii se přece nemohu díky velkému počtu zájemců dostat, abych tuto myšlenku na mnoho let uzavřela.

Pomoc lidem
A tak jsem vystudovala právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a otázka, zda je to to pravé, ve mě zůstávala nezodpovězena. Podvědomě jsem se stále vracela k psychologii. To ovlivnilo i výběr zaměstnání. Nastoupila jsem jako notářský koncipient a po absolvování odborných zkoušek jsem po mnoho let pracovala jako zástupce notáře. Mou stěžejní pracovní náplní byla dědická řízení, kde důležitější než paragrafy byla právě lidská podpora klientovi.

Skrze pomoci lidem ke spravedlnosti jsem si pomalu osahávala i pomoc psychologickou. Právnická praxe mě naučila mnohému : mít ve věcech systém a řád, vidět to podstatné, dotahovat věci do konce, umět lidsky přeložit paragrafy, urovnat spory mezi lidmi a také odvaze čelit časté nesmyslnosti nařízení lidskou domluvou.

Harmonie
Po šestnáctileté právnické praxi jsem si stále více uvědomovala, že se blížím ke křižovatce nového rozhodování Co dál. Na mé dosavadní cestě se pomalu začala vytrácet smysluplnost, naplnění a uspokojení.

Bylo potřeba změnit směr cesty, blíže k psychologii člověka. A tak jsem se ve svých 42 letech rozhodla zcela jednoznačně pro individuální pomoc lidem jako koučka a terapeutka. Dnes jsem si jistá, že cesta, kterou kráčím, je nasměrovaná správně a vše je tak, jak má být.  Absolvovala jsem akreditované výcviky pod NLPEA – Mistr praktikant NLP, Praktikant NLP, Kouč NLP, akreditovaný výcvik koučů CPC u Coachingworld, kurzy s tématikou osobního rozvoje – Jak rozpoznat a bránit se manipulaci, Redukce stresu a strachu, Time management IV. generace, Brillant Brain – paměťová a emoční inteligence, etika chování.

Diplomy a certifikace

DSC_0063aaaaaa
DSC_0063aaaaaa
Scan600dpi_v4
Scan600dpi_v3
08
Scan600dpi_v6
07
Scan600dpi_v5
Scan600dpi_v2

Kontaktujte mě