Přednosti koučování

  • 10.12.2015
  • admin

Učím lidi dívat se na věci z jiného úhlu pohledu. Učební pomůckou je mi koučink.

Možná si řeknete, proč zrovna koučink?

Proč bych měl hledat pomoc při řešení svých záležitostí koučováním?

Proto vám ráda osvětlím přednosti této metody.

Koučování je optimistické. Jednoznačně směřuje k dosažení klientova cíle. Klient si určí, čeho by chtěl dosáhnout a následně prožije všemi smysly, jak dosažení cíle vypadá. Doslova se vykoupe v moři svých pocitů, barev, zvuků a prožije si tyto pocity na těle. Tímto prožitkem je pak na své cestě k cíli neustále motivován.

Účelem koučování není analyzovat minulost. Někdy může klient vnímat, že je v minulosti něco, co jej brzdí na úspěšném pokračování v cestě za cílem. S koučem pak nahlédne pod pokličku minulosti. Ale jen proto, aby si uvědomil záměr, jaký mu minulá událost přinesla a jak ji může využít v přítomnosti pro dosažení cíle.

Koučování je efektivní. Kouč klientovi pomáhá převést či doprovodit k jeho cíli. Každý z nás jsme jedineční a nejlépe víme, co je pro nás to správné a každý z nás má zdroje k tomuto odhalení. Mnou prožitá zkušenost nemusí být vždy užitečnou či přínosnou radou klientovi. Daleko efektivnější než rada kouče je pro klienta jeho poznání, ke kterému došel sám, svým uvědoměním.

Uvědoměním si sebe sama je tato metoda pro klienta trvalá.

Koučování je měřitelné. Klient si oceňuje na číselné škále, jak je na tom tady a teď a kam by se chtěl posunout na své cestě k cíli.

Na konci sezení si klient plánuje akční kroky, na kterých bude pracovat. Tento akční plán také přináší jasně měřitelné výsledky.

Dostali jste chuť podívat se na věci jinak prostřednictvím koučování?

Vstupte tedy na cestu poznání sebe sama, na které se ráda stanu vašim průvodcem.