Koučink se psem

  • 26.12.2015
  • admin

Odjakživa mě bavilo dívat se na věci z jiných úhlů pohledu. Proto mám jiný úhel pohledu i v koučinku.

Postupně si testuji, s čím je možno koučování propojovat z jiných úhlů tak, aby to pro vás klienty bylo inspirující, motivující a užitečné.

Umění, věda, hravost, fantazie, originalita, luxus, spiritualita…Propojováním se vám otevírají nové možnosti, nové pohledy na věci, nové cesty. A je jen na vás klientech, co z těchto možností v danou chvíli využijete, co vás osloví, povzbudí, otevře…

Každý z vás je pro mě novou inspirativní zkušeností.

A to, že možnosti jsou opravdu nevyčerpatelné, jsem zjistila minulý týden. Má klientka mi volala, jestli mi nebude vadit, když tentokrát na koučink dorazí i se psem. Ne proto, že by ho neměla kam odložit, ale oba jsou na sobě závislí a ona v tuto chvíli vnímá, že jí pes bude podporou. No jasně, nebude mi to vadit, přece dělám vše pro dobro klientů. Když jsem odkládala telefon, proběhlo mnou malé zděšení. Co jsem to slibovala, vždyť ten pes mi může rozhodit celé koučovací sezení. Záhy jsem se uklidnila, mám přece ráda výzvy a tak se jedna právě přihlásila.

Nic z mých obav se nevyplnilo a do teď se pejskovi hluboce omlouvám.

Poté, co se napil a udělal několik radostných koleček po koberci, usadil se důstojně naproti nám, s hlavou vztyčenou a odzíral každé naše slovo. Vydržel takto sedět po celou dobu koučování a pokud jsme dělaly techniku v prostoru, šel s námi, postavil se vedle nás a pozoroval. Neuvěřitelné, že? Koučovaní ve třech bylo prostě úžasné.

Klientka mi poté volala, že jí přítomnost psa velmi pomohla a i on je teď nějak v klidu.

Koučování se psem mě rozhodně posunulo dál.

A proto nebraňme se novým výzvám a možnostem a přinesme si do života více pestrosti. Jsem si jistá, že je to užitečné pro nás všechny.