Z ostudy kabát

  • 2.10.2019
  • editor

Už se vám určitě stalo mnohokrát v životě, že jste zažili období, ke kterému byste se již nechtěli vracet. Někam to zasunout, tak jako když stojíte u veliké skříně a držíte v ruce věc, která se vám už nelíbí a proto ji zasunete do nejvyšší poličky někam úplně dozadu, ať na ni nevidíte.

Člověk pak zpytuje sám sebe, proč se mu v životě událo to, co se mu událo. A pokud jde na to chytře, začne směřovat pozornost na sebe, aby si odpověděl proč. Přijde na to, co dělal špatně a co by mohl udělat jinak.

I přesto ale ve většině z nás zůstávají nepříjemné pocity, se kterými si nevíme rady. Někde hluboko pod nimi je ukryto odpuštění nám samotným, takové to přijetí situace, že jsem jednal nejlépe, jak jsem v tu chvíli a v dané situaci mohl. Protože ukažte mi někoho, kdo je bez chyby? Chyby děláme všichni a nejlépe se z nich učíme. Protože pokud uděláme chybu, pamatujeme si ji víc, než cokoliv jiného a příště si dáme pořádný pozor, abychom ji neudělali.

Ale lidé se za své chyby stydí.

Nedokážou odpustit SAMI SOBĚ, protože se lynčují, že tu situaci vůbec dopustili, že dopustili chybu. Nastupují pak pocity provinění a ruku v ruce s nimi i pocit OSTUDY. Ostuda narůstá, až je tak silná, že přehluší úplně všechno a volá na nás ze všech stran. My pak svěsíme hlavu a ukazujeme svou poraženost celému světu.

Jak z toho ven? Pojďme na to jednoduše. Říká se Z ostudy kabát. Vezměme si to doslovně a skutečně oblečme tu ostudu do nového kabátu. Ovšem za jedné podmínky: vyhněme se obchodům s levným zbožím a směřujme pozornost k prvotřídní kvalitě. A tím si dovolíme nádherný, lehký kabát, šitý na míru, kde již materiál mluví sám za sebe a jednoduchý střih jeho vyjímečnost jen podtrhne. Kabát, který má své přesně určené a viditelné místo ve skříni.

A máme z ostudy kvalitní zboží – dovolili jsme si totiž přijmout, že z takové prožité situace si odnášíme CENNOU ZKUŠENOST, třeba v podobě výstražného majáčku, který se rozsvítí v momentě, kdy se k nám nenápadně blíží kabát ze second handu.